Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 Koniec epoki pilotów www.ballast.pl

 

Znany światowy koncern specjalizujący się w transporcie ponadnormatywnym, firma ALE, wprowadziła nowy system dynamicznego pomiaru skrajni drogowej. Route Survey Tool – bo tak się nazywa to narzędzie - ma zrewolucjonizować sposób analizy drogi dla branży transportu nienormatywnego.

Route Survey Tool to zaprojektowany przez ALE skomputeryzowany system analizy drogi. Nanosi na mapę cyfrową dokładne informacje dotyczące trasy – np. mierzy najtrudniejsze odcinki drogi oraz przedstawia zdjęcia i materiały filmowe a także generuje szkice ułatwiające analizę drogi.

Route Survey Tool wzbogaca ofertę FEED w nowe efektywne, dokładne i rzetelne narzędzie do analizy drogi, którego nie ma żadna inna firma.System ten ma zasięg skanowania o promieniu 100 metrów i w tym obszarze skanuje z dokładnością do 20mm. Dokładność GPS systemu wynosi ± 0.5cm.

System wyposażony jest także w narzędzie Driver Assist, które z wyprzedzeniem dostarcza kierowcy informacji o najbliższym odcinku drogi. Dzięki temu kierowca może przygotować się do trudnych odcinków – co przyczynia się do szybkości realizacji zadania, większej oszczędności a także zwiększa poziom bezpieczeństwa.

„Analiza drogi już od lat jest nieodłączna częścią transportu nienormatywnego. Obecne systemy, które wymagają ręcznego wprowadzania informacji na temat drogi są podatne na błędy ludzkie oraz są czasochłonne; postanowiliśmy opracować rozwiązanie, które będzie bezpieczniejsze, bardziej dokładne i rzetelne a także mniej czasochłonne” – wyjaśnił Harrie Smetsers, Manager R&D w ALE.„Route Survey Tool to rewolucyjny system, który umożliwia szybką i rzetelną analizę drogi i jest to jedyny dostępny na rynku system, który automatycznie udostępnia kompletną analizę drogi – bez potrzeby ręcznego wprowadzania informacji.” - dodaje.

System został dokładnie przetestowany i będzie wprowadzany przez oddziały ALE na całym świecie. A co Wy sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy przyjmie się, jako sposób na rekonensans trasy? Piszcie o tym na naszym Facebooku.

 

Źródło: ALE/ballast.pl

 

 

Zapisz się na newsletter