Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.premieranowejscaniixt ballast.pl

 

Wczoraj wieczorem miała miejsce premiera nowej Scani XT. To model przeznaczony dla budownictwa i transportu w najcieższych warunkach. Scania XT to kolejny pojazd dedykowany trudnym warunkom drogowycm, tak jak jego konkurencji Volvo FMX, Mercedes Arocs, Iveco Trakker czy Renault K.

 

2.premieranowejscaniixt ballast.pl

 

Pojazd Scania XT jest dostępny ze wszystkimi typami kabin P, G, R i S niezależnie od rodzaju silnika. Wyróżnikiem jest stalowy zderzak wysunięty do przodu o 15 cm. Kąt natarcia około 25 stopni, w zależności od wyposażenia pojazdu, typu ramy i opon. Certyfikowany udźwig haka czołowego to 40 ton.

 

3.premieranowejscaniixt ballast.pl

 

Do transportu ponadnormatywnego najnowszych przydadzą się silniki 16-litrowe V8 o mocach sięgających niemal 700 KM. Zapranowano dwa pakiety wyposażenia wnętrza. Interesująca może być granica między wersjami szosowymi, a XT właśnie dla transportu ponadnormatywnego. W obydwu rodzinach są dostępne wersje 6x4 i 8x4. Czekamy na więciej szczegółów.

 

Źródło: Scania/ballast.pl - Grzegorz Teperek

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter