Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl

 

 

Z Włoch do Hiszpanii: hiszpańska firma Transportes Teixu Menéndez S.L zamówiła ostatnio dwie samobieżne naczepy MSPE 48t od Cometto. Zamówienie to znacznie zwiększy możliwości działania tej dynamicznie rozwijającej się firmy.

 

3.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl


W skład zamówienia wchodzą dwa 6-osiowe moduły typu MSPE 6/4/3,00 48t oraz dwa tzw. powerpacki o mocy 175 kW. Ze znakomitą ładownością, uniwersalnością oraz dobrą sterownością MSPE 48t jest przykładem idealnej równowagi pomiędzy rozmiarami, możliwościami oraz kosztami.

 

4.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl


„Dwa samobieżne moduły od Cometto są doskonałym wsparciem dla 27 linii osi CombiMAX od Faymonville, używanych przez Teixu” – powiedział Alessandro Giordano, kierownik działu sprzedaży Cometto na terenie Hiszpanii .

 

5.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl


Masa całkowita pojedynczej 6-osiowej kombinacja MSPE może wynieść nawet 288 ton! „Teixu to jeden z największych dostawców usług transportowych w branży energii wiatrowej. Zajmuje się transportem elementów turbin z fabryk prosto do różnych portów – a elementy te stają się coraz większe i cięższe” – wyjaśnia Alessandro Giordano.

 

 

6.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl


MSPE od Cometto cechuje wymienialność oraz poszerzalność – moduły można dostosowywać do konkretnych potrzeb. Dzięki trzymetrowej szerokości – z czego 2020mm to szerokość osi – MSPE zapewnia najlepszą na rynku stabilność boczną – nawet o 14% wyższą niż tradycyjne zespoły pojazdów z naczepami o podwójnych osiach.

 

7.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl


Dwa powerpacki – każdy o mocy 175 kW – wyposażone są we wszystkie zestawy sprzęgów i złączy – dzięki czemu klienci mogą tworzyć kombinacje o różnych rozmiarach i kształtach, dostosowane do różnych ładunków.
Transportes Teixu Menéndez S.L to specjaliści w branży transportu nienormatywnego i ponadgabarytowego. Teixu zostało założone w 2005 i ma siedzibę w Asturias. Od samych początków firma wykazuje znaczne tendencje wzrostowe a obecnie działa już na terenie całego kraju.

 

8.cometto mspe dla teixu menendez ballast.pl

 

 

Coraz częściej po moduły sięgają firmy z sektora energetyki wiatrowej. Jeszcze do niedawna tego typu środki transportu były wyłącznie domeną stoczni i hut. 

 

 

 

Źródło: Cometto/Grzegorz Teperek - ballast.pl

Zapisz się na newsletter