Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

W dniu 19 października br. niemal 250 osób z 25 krajów zebrało się w Krakowie, na jesiennym spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Transportu Ciężkiego i Żurawi Samojezdnych. Meeting zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego był pierwszą i największą imprezą branżową tego typu w Polsce.

 

1. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

W krakowskim Sheratonie odbywały się równolegle spotkania sekcji transportowej oraz dźwigowej. Goście z całej Europy znakomicie dopisali. Sekcja transportowa zgromadziła blisko 150 osób, a dźwigowa 70 uczestników. Spotkanie przedstawicieli firm dotyczyło obecnie obowiązujących rozwiązań oraz wyznaczenie kolejnych celów dla stowarzyszenia. Zaprezentowano również dotychczasowe osiągnięcia ESTA, ale przede wszystkim celem spotkania była chęć zintegrowania branży w całej Europie, bo „w jedności siła”.

 

3. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

W trakcie dyskusji omówiono kwestie uzyskiwania zezwoleń na transport ponadnormatywny w Unii Europejskiej. Niestety, regulacje są w każdym z krajów członkowskich odmienne, ale na pocieszenie, a w części z nich sytuacja w temacie zezwoleń bywa nawet gorsza niż w Polsce. Historia ESTA pokazuje, że silna, międzynarodowa organizacja jest w stanie wpłynąć na obowiązujące przepisy. Co więcej, członkowie ESTA liczą na harmonizację przepisów w całej Europie oraz na ograniczenie działań protekcjonistycznych poszczególnych krajów członkowskich. Brzmi to, jak pobożne życzenie, ale jest możliwe – oczywiście, nie z dnia, na dzień.

 

4. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

6. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

Wieczorem uczestnicy zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, aby następnie w komorze Warszawa spotkać się na uroczystej kolacji. Miejsce zrobiło ogromne wrażenie, zwłaszcza na gościach zza Odry i ze Skandynawii.

 

7. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

Gości powitał gospodarz spotkania - Prezesa OSPTN - Łukasz Chwalczuk. Następnie David Collet - Prezydent ESTA oraz Ton Klijn - Dyrektor ESTA podziękowali odchodzącemu na emeryturę, wieloletniemu Dyrektorowi ESTA - Sorenowi Jansenowi.

 

9. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

10. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

W trakcie wieczoru nie zabrakło dodatkowych atrakcji, jak występy artystyczne, zespół muzyczny oraz open bar. W czasie kolacji prezentowano filmy promocyjne o Polsce i Krakowie. Diamentowi sponsorzy wydarzenia - firmy Demarko oraz TII Group – zaprezentowały swój potencjał i produkty.

 

8. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

11. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

Networking trwał do późnej nocy, a rozmowy biznesowe trwały jeszcze w drodze powrotnej do hotelu.

 

12. esta meeting w krakowie za nami www.ballast.pl

 

 

Kolejnego dnia część uczestników zdecydowało się na zwiedzenie Krakowa i Muzeum Auchwitz-Birkenau. - To było pierwsze, lecz na pewno nie ostatnie spotkanie branży transportu ciężkiego w Polsce i liczymy, że w przyszłości jeszcze więcej osób zdecyduje się na przyjazd do naszego kraju, aby uczestniczyć w kolejnym spotkaniu ESTA – mówił Łukasz Chwalczuk - Prezes OSPTN oraz ESTA Transport Section Executive.

ESTA Meeting jest przykładem ucywilizowania się polskich firm transportu ponadnormatywnego oraz dowodem godnej pozycji na rynku europejskim. Obecność największych branżowych graczy w Krakowie to efekt  uznania i szacunku na który zasłużyli ich konkurenci -  polscy przewoźnicy.

 

 

ballast.pl/ponadnormatywni.pl

Zapisz się na newsletter