Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3. sennebogen 65 lecie firmy wczoraj dzisiaj jutro www.ballast.pl


W 1952 roku zakładając swą firmę Erich Sennebogen Sr. dołożył wszelkich starań aby stworzyć przedsiębiorstwo międzynarodowe o innowacyjnej i zróżnicowanej ofercie. Po 65 latach jego firma zatrudnia ponad tysiąc pracowników oraz posiada rozbudowane zakłady produkcyjne. W 2017 Sennebogen rozbudowało zakład w Straubing poszerzając go aż o 35,000m2 dodatkowej powierzchni. Z okazji 65-lecia firmy odbyło się uroczyste otwarcie nowych hal produkcyjnych połączone z pokazem nowych innowacyjnych maszyn - zaprezentowano zostało aż 10 nowych maszyn.

 

2. sennebogen 65 lecie firmy wczoraj dzisiaj jutro www.ballast.pl


Sennebogen zatrudnia obecnie łącznie 1400 pracowników, którzy pracują w trzech zakładach w Bawarii, jednym w na Węgrzech oraz w oddziałach w USA i Singapurze. Sprzedażą zielonych żurawi oraz ładowarek materiałowych zajmuje się rozległa sieć ponad 150 dilerów Sennebogen. Najstarszy zakład produkcyjny w Bawarii znajduje się w Pilling, najnowocześniejszy kilka kilometrów dalej w Straubing, natomiast trzeci zakład w Wackersdorf, oddalonym o rzut kamieniem. W ostatnich latach sporo zainwestowano w modernizację oraz rozbudowę tych zakładów. Jednak jedna rzecz nie uległa zmianie: Sennebogen to nadal firma rodzinna – jest obecnie zarządzana przez drugie pokolenie rodziny, przez Ericha i Waltera Sennebogen.

 

4. sennebogen 65 lecie firmy wczoraj dzisiaj jutro www.ballast.pl


“Sporo się zmieniło w ciągu minionych 65 lat. Maszyny stały się większe a nasza oferta znacznie szersza. Cały czas musimy myśleć o nowych rozwiązaniach. Warunki na rynku wciąż się zmieniają. Sektor ładowarek materiałowych i żurawi ewoluował, stał się bardziej zróżnicowany. Wymagania naszych klientów odnośnie jakości stale rosną. W dobie globalizacji dostarczamy maszyny klientom w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach. Aby wyprzedzać konkurencję, każdego roku inwestujemy w rozwój naszych produktów oraz naszych zakładów produkcyjnych.” - wyjaśnia Erich Sennebogen Managing Director

 

5. sennebogen 65 lecie firmy wczoraj dzisiaj jutro www.ballast.pl


Największa inwestycja w ostatnich latach była związana z rozbudową Straubing Plant 2 w 2015. W ciągu ostatnich dwóch lat przestrzeń produkcyjną i magazynową zwiększono o 35000m2 wliczając w to halę produkcyjną o powierzchni 6700m2. Usprawniono proces przygotowania do wysyłki oraz ładowania na statki a także zwiększono przestrzeń magazynową. Ciężarówki jadą teraz bezpośrednio pod specjalnie zaprojektowanego gąsienicowego żurawia z suwnicą Sennebogen 5500, który zajmuje się ładowaniem na statek. Dzięki suwnicy żuraw może efektywnie obsłużyć przestrzeń 10000m2. Elementy o długości do 35m są lakierowane w specjalnej, nowej kabinie. Zarezerwowano także przestrzeń w halach produkcyjnych na prace wykończeniowe i personalizacje z myślą o przyszłym rozwoju łańcucha produkcji.


Źródło:Sennebogen/ballast.pl

 

 

 

Zapisz się na newsletter