Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

6. widocznosc bezpieczenstwokomfort odziez snickers workwear www.ballast.pl

 

W okresie jesienno-zimowym – przy słabszej widoczności czy szybciej zapadającym zmroku - widoczność pracowników na kluczowe znaczenie. Dotyczy to także kierowców, pilotów transportów ponadnormatywnych oraz operatorów żurawi.Aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa Snickers Workwear, marka zaawansowanej odzieży dla profesjonalistów, wprowadziła na rynek nową linię ubrań roboczych High-Vis.

7. widocznosc bezpieczenstwokomfort odziez snickers workwear www.ballast.pl

 

– Robocze ubrania odblaskowe są widoczne w światłach drogowych z 450 metrów, podczas gdy dla odzieży bez oznakowań ostrzegawczych odległość ta wynosi jedynie 150 metrów. Wymogi dla ubrań w kolorach ostrzegawczych są szczegółowo określone normą EN 20471 i dotyczą specyfikacji kolorów, odblaskowości, a także minimalnej powierzchni oraz rozmieszczenia elementów fluorescencyjnych i odblaskowych – mówi Irek Augustyniak, ze Snickers Workwear.

Określone przepisami 3 poziomy widzialności dla odzieży roboczej różni rozlokowanie elementów odblaskowych oraz ich rozmiary. Ale liczą się też odpowiednio dobrane barwy. Na śniegu najlepiej sprawdzą się fluorescencyjne ubrania w kolorze pomarańczowym, kontrastującym z bielą. W ciemności najlepiej używać odzieży w kolorze żółtym o wyższej luminacji,odbierany jest przez oko jako jaśniejszy niż pomarańczowy. Detale fluorescencyjne zwiększają widoczność o świcie, zmierzchu, we mgle,zadymieniu oraz w za dnia.

 

5. widocznosc bezpieczenstwokomfort odziez snickers workwear www.ballast.pl

 

Projektanci High-Vis zadbali o istotne aspekty, jak ochrona kolan, trwałość i dopasowanie. Kolekcja obejmuje popularne produkty AllroundWork i FlexiWork. Każdy z nich przeznaczony jest do innych warunków pracy – od ciężkich zadań, po maksymalną swobodę poruszania się. Jakość tkanin i bardzo dobre wykonanie, umozliwiają długotrwałe użytkowanie odzieży, a kontrastowe materiały, utrzymują barwę przez długi czas.

1. widocznosc bezpieczenstwokomfort odziez snickers workwear www.ballast.pl


Spodnie AllroundWork+ kieszeniami zwiększają wygodę pracy dzięki systemowi wentylacji Air Vent™ oraz wyjątkowy nogawkom z elastycznym klinem, które ułatwiają poruszanie się. System KneeGuard Pro z powiększonymi zakładkami ułatwia utrzymanie nakolanników w optymalnej pozycji, czyli lepszą ochronę kolan. Spodnie z materiału Dobby wzmocnionego Cordurą® mają odblaskowe pasy wokół nogawek zwiększając widzialność, zgodne z normami EN 20471 dla klasy 2. Dostępne są w kolorach żółtym i pomarańczowym.

 

2. widocznosc bezpieczenstwokomfort odziez snickers workwear www.ballast.pl


Odblaskowa kurtka AllroundWork 37.5®,świetnie sprawdzi się podczas prac zimowych. Wykonano ją w technologii 37.5®, z wysokim, polarowym kołnierzem i warstwową podszewką. Dzięki temu izoluje od zimna i zapewnia właściwe odprowadzanie wilgoci.Wydłużony tył i dłuższe, miękkie mankiety chronią przed chłodem. Krój kurtki z profilowanymi rękawami i elastycznymi panelami z tyłu ramion zwiększa swobodę ruchów. Spełniająca wymagania 3 klasy widzialności wygodna kurtka dostępna jest w kolorach żółtym i pomarańczowym.

 

3. widocznosc bezpieczenstwokomfort odziez snickers workwear www.ballast.pl

 

Zupełnie nową propozycją są spodnie FlexiWork+ z kieszeniami. Dopasowany do ciała krój high-tech z profilowanymi nogawkami,nie ogranicza ruchów. Wykonano je z elastycznej, przewiewnej tkaniny zapobiegającej rozdarciom. Wzmocnienia na kolanach i krawędziach nogawek zrobiono z Cordury® W ten sposób podnie zachowują odporność na przetarcia w najbardziej narażonych na to miejscach. Kieszenie wyróżniają się funkcjonalnością i świetnie sprawdzają się w ruchu.

Prezentowana odzież jest przeciwwiatrowa i wodoodporna.Kurtka AllroundWork Soft Shell spełnia wymagania 3 klasy widzialności. Nowocześnie zaprojektowana,dopasowana i wykończona wewnątrz ciepłym polarem zapewnia ochronę przed deszczem i wiatrem. Wzmocnione i profilowane rękawy z materiału Cordura® na łokciach gwarantują pełną swobodę ruchu, a wydłużone górne krawędzie rękawów chronią dłonie.

 

Źródło: Snickers Workwear

Zapisz się na newsletter