Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2 najwyzsze turbiny wiatrowe na swiecie stawia liebherr www.ballast.pl

W pobliżu Schwäbisch Hall w północno-wschodniej części Badenii-Wirtembergii trwa montaż najwyższych na świecie turbin wiatrowych. Firma Max Bögl Group zajmuje się montażem czterech turbin o wysokości 240 metrów, które będą znajdować się w środku ogromnych zbiorników wodnych. Cały system będzie w stanie generować większą ilość prądu w razie zapotrzebowania dzięki połączeniu z elektrownią wodną w pobliskiej dolinie Kocher. Na miejscu 40-tonowy żuraw mobilny Liebherr pracuje przy budowie 40-metrowych zbiorników.

 

3 najwyzsze turbiny wiatrowe na swiecie stawia liebherr www.ballast.pl

Sięgnąć po wiatr


40-metrowe fundamenty turbin będą znajdować się wewnątrz „kominów” i będą służyć jako zbiorniki wodne. Wirniki turbin sięgać będą wyższych warstw powietrza gdzie jest większa szansa na korzystne warunki wiatru. Obecnie trwa budowa zbiorników, które składać się będą z 27 prefabrykowanych kręgów betonowych każdy - będą służyć za podstawy dla turbin. Do tej pracy Max Bögl wykorzystuje żurawia LTM 11200-9.1. Wyposażona w 202-tonowy balast, ta dziewięcioosiowa maszyna montuje kolejne kręgi zbiorników o wadze ponad 90 ton.Na miejsce robót ogromne betonowe kręgi docierają w czterech osobnych częściach, są następnie montowane i zaciskane stalowym linami. Gotowy, zmontowany krąg ma średnicę 16 metrów i ma 1,5m wysokości.

 

4 najwyzsze turbiny wiatrowe na swiecie stawia liebherr www.ballast.pl

 

Dwa razy Liebherr

 

Żuraw Liebherr LTM 11200-9.1 (Max Bögl Group posiada cztery takie maszyny w swej flocie) zajmie się także montażem pewnych segmentów turbin a później montażem górnobrotowego żurawia wieżowego Liebherr 630 EC-H 70. Po postawieniu wysokość haka tego żurawia osiągnie 190m. Cztery turbiny zostaną podłączone do sieci energetycznej przed końcem 2017 roku a system elektrowni i pomp zostanie oddany do użytku najprędzej z końcem 2018 roku.

 

Źródło: Liebherr/ballast.pl - Grzegorz Teperek

Zapisz się na newsletter