Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 

 

W 2017 roku bracia Tobias i Daniel Bolte dołączyli do przedsiębiorstwa swojego ojca – Bolte-Krane GmbH. Niedawno, nowy żuraw Tadano HK 40 wzbogacił flotę firmy, dostosowaną do potrzeb rynku w północnych Niemczech, związanych głównie z przemysłem stoczniowym oraz z branżą energii wiatrowej.

 

Znają i naprawiają


Mając na uwadze, że członkowie rodziny Bolte sami obsługują swoje żurawie, Daniel Bolte przeszedł także szkolenie. Nie trwało ono jednak długo. Innymi ze względu na to, że Bolte-Krane już od dłuższego czasu wykorzystuje dwa żurawie Tadano. Ponadto te japońsko-niemieckie żurawie znane są z prostego i bezpiecznego sposobu obsługi. Tak więc Daniel Bolte był już zaznajomiony z większością funkcji. Jego zdaniem sporo napraw można wykonać szybko i samodzielnie. Oczywiście technicy z Tadano Service są zawsze gotowi przyjechać i udzielić pomocy.

 

Dwa silniki to oszczędność


Nadwozie HK 40 montowane jest na podwoziu Scania. Jak przekonał się Daniel Bolte, osobne silniki żurawia i ciężarówki przyczyniają się do oszczędności paliwa oraz środków smarnych. To oraz niezawodność żurawi TADANO przynoszą znaczne korzyści materialne. HK 40 pracuje przy stawianiu turbin wiatrowych – konkretnie przy budowaniu fundamentów pod turbiny. Innym obszarem zastosowań tego żurawia są naprawy statków. W tej pracy można zrobić pełny użytek z 40-tonowego udźwigu maszyny. Ponadto Bolte-Krane wykorzystuje HK 40 do zleceń w budowie domów, stalowych struktur, elektrowni oraz do stawiania prefabrykowanych budynków.

 

Znajomość od dziecka


Bolte-Krane to jedyna firma dźwigowa w okolicy Osterholz-Scharmbeck, toteż żurawie firmy są w ciągłym użytku. Tobias i Daniel Bolte, którzy pasjonują się żurawiami już od dzieciństwa, wiedzą z doświadczenia, że mogą polegać na niezawodności i żywotności maszyn Tadano w budowaniu przyszłości rodzinnej firmy.


Bolte-Krane GmbH


Bolte-Krane świadczy usługi dźwigowe oraz transportowe w regionie “Elbe-Weser-Dreieck”. Obszar ich działania rozciąga się z Cuxhaven do Bremy, od Bremerhaven w dół do Hanower oraz od Oldenburga do Hamburga. To rodzinne przedsiębiorstwo prowadzone obecnie przez czwarte pokolenie rodziny, oferuje szeroki wachlarz usług dźwigowych oraz transportowych.

 

 

Źródło: Tadano/ballast.pl-Grzegorz Teperek

 

 

Zapisz się na newsletter