Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3.sennebogen w emiratach arabskich ballast.pl

 

Patrząc na naszpikowany ramionami żurawi krajobraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich można by pomyśleć, że kraj ten to jeden wielki plac budowy. Wydaje się, że na każdym placu budowy pracuje się tak samo. Jednak czas płynie nieco szybciej na placach budów ANGE, firmy należącej do Al Naboodah Group. Dzięki zastosowaniu teleskopowych żurawi gąsienicowych pewne zadania wykonywane są płynniej i szybciej niż przy użyciu klasycznych żurawi terenowych.
Hossa branży budowlanej w Dubaju trwa, pojawiły się liczne plany rekultywacji ziemi wzdłuż wybrzeża oraz rozległe plany infrastrukturalne, które wynikają z ambitnych planów związanych ze zbudowaniem solidnego fundamentu dla gospodarki Emiratów, mającego w perspektywie uniezależnienie się od przychodów ropy. Al Naboodah Group, która zatrudnia ponad 17 000 pracowników, bierze udział w wielu przedsięwzięciach związanych z transportem i logistyką oraz budownictwem i rolnictwem. W ten sposób korporacja ta przyczynia się do rozwoju ekonomicznego Emiratów.

 

2.sennebogen w emiratach arabskich ballast.pl


Jednakże to co jeszcze kilka lat temu było wysokością niemożliwą już taką być przestało. „Liczne przedsięwzięcia wiążą się długoterminowym finansowaniem, w związku z tym przeprowadza się kontrole,aby upewnić się czy biorąc pod uwagę koszt projektu, czas realizacji i inne czynniki ekonomiczne projekt jest opłacalny” – wyjaśnia Martin Ashfield, Capital Asset General Manager w Al Naboodah. Al Naboodah szybko zrozumiało to podejście toteż wprowadzono liczne zmiany.
“Szczegółowo przeanalizowaliśmy jak możemy zmniejszyć koszty i skrócić czas realizacji naszych przedsięwzięć. Dostrzegliśmy, że transport materiałów oraz podnoszenie ładunków ma ogromny wpływ na przebieg prac na placu budowy. W rezultacie zastosowaliśmy się do zaleceń Swaidan Trading Co aby częściej korzystać z teleskopowych żurawi gąsienicowych. Miało to przyczynić się do znacznego skrócenia czasu rozstawiania maszyn, co z kolei miało przyczynić się do większego poziomu bezpieczeństwa oraz płynności pracy.”


Zapowiedzi te faktycznie się spełniły ze względu na to, że teleskopowe żurawie gąsienicowe Sennebogen mogą pracować na terenie całego placu budowy, nie potrzebują też podpór, ponieważ podwozie gąsienicowe zapewnią odpowiednią stabilność. Co więcej do wyższego poziomu bezpieczeństwa pracy na mniej stabilnym podłożu przyczynia się teleskopowe ramie, które umożliwia bezpieczne pozycjonowaniu ładunku na haku. Nawet przy 4-stopniowym nachyleniu podłoża – co jest częstym zjawiskiem w tym terenie – maszyna ta jest niezawodna, bezpieczna i wydajna.
“Inna zaleta teleskopowych żurawi gąsienicowych: nawet przy maksymalnie wysuniętym podwoziu taki żuraw zajmuje znacznie mniej miejsca niż przykładowo żuraw terenowy (kołowy) z maksymalnie wysuniętymi podporami. Dzięki temu praca jest bardziej płynna” – zauważył Martin Ashfield.

 

1.sennebogen w emiratach arabskich ballast.pl


Al Naboodah już od trzech lat skutecznie posługuje się teleskopowymi żurawiami gąsienicowymi Sennebogen. W swojej flocie posiada modele 40, 50, 80 i 100-tonowe a od niedawna także dwa najnowsze 120-tonowe modele 6113 R, które są bardzo wytrzymałe oraz łatwe i szybkie w transporcie.
“Uzyskaliśmy znaczne oszczędności czasowe i pieniężne wynikające z tego, że do rozstawienia tych żurawi nie potrzeba żadnego sprzętu pomocniczego – po rozładowaniu z naczepy są one w pełni gotowe do pracy co przyczynia się do większej płynności pracy. Żurawie te przekonały także kierowników zarządzająceych poszczególnymi projektami, zresztą każde rozwiązanie, które podnosi poziom bezpieczeństwa a przy tym przyczynia się do oszczędności czasowych i pieniężnych jest dobre” – powiedział Martin Ashfield.
Operatorzy, oprócz wydajności, cenią komfort pracy jaki zapewniają kabiny Maxcab. Wyposażone są w klimatyzację, która zapewnia odpowiednią temperaturę powietrza nawet w trakcie upałów panujących w Emiratach. Poza tym wszystkie elementy kabiny spełniają najwyższe standardy ergonomiczne a dzięki amortyzowanemu fotelowi długi dzień pracy operatora jest przyjemniejszy.


Podsumowując: zdaniem Martina Ashfielda teleskopowe żurawie gąsienicowe to bardzo dobre rozwiązanie. Przyczyniają się do szybszej, bezpieczniejszej oraz wydajniejszej pracy. Oszczędność czasowa, którą daje praca z tymi żurawiami ma duży wpływ na szybkie, efektowne i ekonomiczne realizowanie przedsięwzięć co jest z kolei kluczową sprawą dla każdego inwestora w Dubaju.

 

Żródło: Sennebogen/Grzegorz Teperek - ballast.pl

Zapisz się na newsletter