Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.zurawie tadano atf 70g 4 i atf 220g 5 we flocie schwarze asch ballast.pl.1

 

Schwarze-ASC GmbH z siedzibą w Garbsen (Dolna Saksonia, Niemcy) już od 2014 jest klientem TADANO. Na początku 2017 firma dokonała zakupu dwóch żurawi od TADANO - ATF 70G-4 oraz ATF 220G-5. Na inwestycję tą zdecydowano się głównie ze względu na uniwersalność oraz ekonomiczną wydajność tych maszyn.


Schwarze-ASC GmbH to firma rodzinna prowadzona obecnie przez trzecie pokolenie rodziny. Nina Schwarze podążyła krokami swojego ojca - Waltera Schwarze. Jako członek zarządu BSK (Bundesfachgruppe Schwertransporte und Kranarbeiten - German Federal Working Group for Heavy Transport and Crane Work) bardzo dobrze zna tą branżę oraz obowiązujące w niej regulacje prawne. Wie zatem dobrze jak istotna w tej branży jest uniwersalność maszyn. A w związku z nakładaniem na coraz większą ilość dróg i mostów ograniczeń obciążenia wzrasta znaczenie niskiej wartości obciążenia na oś w żurawiach mobilnych. I właśnie ze względu na to zdecydowano się na zakup TADANO ATF 70G-4, którego maksymalny nacisk na oś wynosi 10 ton.


Natomiast ATF 220G-5 zakupiono głównie ze względu na dobrą wydajność oraz konfigurację przeciwwagi. Nowy żuraw jest bardzo często użytkowany i otwiera możliwości realizowania nowych zleceń. Doskonale nadaje się do prac gdzie waga ładunku wynosi od 130 do 220 ton. Natomiast do realizacji zleceń gdzie waga ładunku wynosi od 40 do 80 ton Schwarze intensywnie korzysta z ATF 70G-4.


Jednakże liczy się nie tylko maksymalne wykorzystanie możliwości żurawia ale także jego ekonomiczna opłacalność. Nie ma z tym problemu dzięki temu, że żurawie TADANO wyposażone są w dwa silniki – jest to podejście opracowane i konsekwentnie rozwijane przez tego producenta. Dwa silniki – silnik pojazdu oraz silnik żurawia – zaprojektowane do odmiennych zadań przyczyniają się do oszczędności paliwa oraz innych zasobów, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Wszystko to oraz dostępność niezawodnej obsługi TADANO przyczyniło się do zakupu nowych żurawi.

 

 

Źródło:Tadano/Grzegorz Teperek - ballast.pl

 

 

 

Zapisz się na newsletter