Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2. zurawie potain w stalowni ballast.pl

 

Przedsiębiorstwo Ecoenergy jest odpowiedzialne za wewnętrzną i zewnętrzną logistykę stalowni w Vallese di Oppeano we Włoszech. Zakład ten należy do jednego z największych przedsiębiorstw sektora hutnictwa. W stalowni tej do załadunku stalowych płyt o wadze od 15 do 50 ton wykorzystywane są dwa specjalnie przystosowane żurawie wieżowe Potain – MD 1100 i MD 1600. Zostały one dostarczone przez Manitowoc oraz lokalnego dystrybutora żurawi – firmę Techind.
Żurawie ustawiono na wiezy o wysokości 11m, z 31-metrowym ramieniem oraz na podstawie o stałym kącie skrętu. Maksymalny udźwig MD 1100 wynosi 60t w promieniu 14,3m, natomiast udźwig na końcu 31m ramienia wynosi 23t. Żuraw ten pracuje przy przenoszeniu wielkich stalowych płyt o wadze od 15 do 20t.

 

3. zurawie potain w stalowni ballast.pl


Jeżeli chodzi o MD 1600 – jego maksymalny udźwig to również 60t ale w promieniu 30m, a udźwig na końcu 31m ramienia wynosi 57,7t. Ten żuraw wykorzystywany jest do przenoszenia mniejszych ale cięższych płyt o wadze 50t. Co ciekawe do przenoszenia żurawie nie mają zamontowanych haków lecz specjalne belki stalowe wyposażone w elektromagnesy do podnoszenia stalowych płyt.

 

4. zurawie potain w stalowni ballast.pl


“Manitowoc dostarczyło nam potężne żurawie, które są najlepszym rozwiązaniem do tej pracy” – powiedział CEO Ecoenergy, Marco Bellini. „Ekipa specjalistów Lift Solutions opracowała to rozwiązanie specjalnie dla nas i osobiście nadzorowała montaż obu żurawi.”

 

5. zurawie potain w stalowni ballast.pl


MD 1100 pojawił się na miejscu w marcu 2016 a MD 1600 w styczniu 2017. Oba pozostaną na miejscu przez 10 lat. Żurawie zostały zaprojektowane (a później przetestowane) z myślą o wykonywaniu 36000 cyklów rocznie – biorąc pod uwagę, że stalownia pracuje 6 dni w tygodniu. Włoski oddział Manitowoc Crane Care zapewnia kompleksową obsługę oraz serwisowanie.

 

6. zurawie potain w stalowni ballast.pl


Manitowoc Lift Solutions używa specjalnego oprogramowania aby dostarczać Ecoenergy danych na temat żurawi m.in.: liczby godzin i cyklów roboczych, średniej wagi ładunków, geograficznego położenia ramienia oraz wózka. Następnie Ecoenergy korzysta z tych informacji do polepszania tempa i jakości pracy. „Informacje na temat każdego żurawia są bezcenne – pomagają nam wykonywać naszą pracę szybciej i lepiej” – Bellini.

Sabino Riefoli, Export Sales & Key Account Manager Manitowoc, dodał: “To zupełnie nowe podejście do tej pracy i nowe zastosowanie tak dużych żurawi jak MD 1100 i MD 1600, które najczęściej można znaleźć jedynie na placach budów. To także kolejny doskonały przykład współpracy naszych pracowników w obliczu skomplikowanych projektów w celu zapewnienia najlepszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów.”

 

 

Źródło: Manitowoc/Grzegorz Teperek - ballast.pl

Zapisz się na newsletter