Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

Firma Sennebogen poszerzyła portfolio produktów o nową koparkę portową Sennebogen 8400. Maszyna została zaprojektowana z dynamiczną przeciwwagą, ma zasięg roboczy 40m i cechuje się znakomitą wydajnością energetyczną.

 

7. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

Ogromne wymiary koparki otwierają szeroki wachlarz możliwości. Sennebogen 8400 dosłownie przyćmiewa wszystkie inne maszyny. Pierwszy egzemplarz trafił do Burgas – największego bułgarskiego portu nad Morzem Czarnym.Jak stworzyć ładowarkę o 40m zasięgu, 270t masie całkowitej i kabinie na wysokości 20m? A co więcej jak dostarczyć ją na miejsce pracy do portu w Bułgarii?

Narodziny w Straubing

Już sama próba generalna montażu nowej ładowarki na terenie Straubing to mistrzostwo w zakresie logistyki. Przy użyciu dwóch żurawi pracujących w tandemie nadwozie ładowarki oraz elementy ramienia zostały zamontowane i zmontowane – a wszystko to na sporej wysokości.

 

6. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

3. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

4. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl


5. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl


Następnie po fazie testowania i konfigurowania maszynę rozmontowano i przygotowano do transportu.

 

Transport w 36 częściach

Droga między Straubing a Burgas wynosi 1760 km –przy średnim zużyciu paliwa 30l na 100km i przy dziennym przebiegu 600km jedna ciężarówka pokonałaby tą drogę w trzy dni zużywając przy tym 530l paliwa. Do transportu wszystkich 36 części o łącznej masie 270t trzeba by użyć 15 ciężarówek, co daje nam 15 kierowców, ponad 8000l paliwa oraz ogromne wyzwanie pod względem logistycznym.

 

9. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

12. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

Logistyczne rozwiązanie

Drogą wodną wzdłuż Dunaju. Maszynę Sennebogen 8400 podzieloną na 36 części udało się z łatwością zmieścić na pokładzie barki, która kursuje między portem w Straubing a portem w Ruse w Bułgarii. Biorąc pod uwagę ładowność 1200t i powierzchnię załadunkową 500m2 nie było problemu ze zmieszczeniem nawet największych elementów.

 

8. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

Do transportu tą droga potrzebna była jedynie 4-osobowa załoga, natomiast zużycie paliwa było o 30% niższe. Warto też dodać, że transport drogą wodną pomógł uniknąć korków oraz był mniej szkodliwy dla środowiska.

 

13. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

10. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

Gigant wśród gignatów

Sennebogen 8400 to ładowarka chwytakowa, która została zaprojektowana według zasady równowagi – przeciwwaga w tylnej części maszyny połączona belką z drugim końcem ramienia zapewnia doskonałą równowagę maszyny. Do pracy w porcie w Burgas 8400 została wyposażona w podwozie szynowe. Sterowanie tego olbrzyma za pomocą dwóch joysticków jest bardzo proste.

 

11. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

14. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

1. logistyka koparki portowej sennebogen www.ballast.pl

 

Obecnie ładowarka Sennebogen 8400 każdego dnia przeładowuje tony ładunków masowych i przyczynia się do sprawnej pracy portu. Zapewnia bezpieczną i szybką obsługę ładunków a dzięki elektrycznemu napędowi oszczędza środowisko. Zadanie wykonane.

 

Źródło: Sennebogen/ballast.pl

 

Zapisz się na newsletter