Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2. nowa kabina sennebogen maxcab www.ballast.pl

 

Kabina operatora Maxcab od Sennebogen jest cały czas ulepszana. Teraz operatorzy będą mogli cieszyć się nową wersją kabiny – jeszcze większą, jeszcze bardziej komfortową, z lepszym widokiem i mniejszym poziomem hałasu wewnątrz. Nowa kabina została zaprezentowana z okazji 65-lecia firmy.


Sennebogen wypuścił Maxcab na rynek w 2006 – ustanawiając tym samym nowy standard jakości kabin ładowarek oraz żurawi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jakie wtedy zastosowano operatorzy maszyn Sennebogen doświadczyli znacznej poprawy poziomu wygody, ergonomiczności oraz bezpieczeństwa. Szczególną uwagę warto zwrócić na zaprezentowane 10 lat temu drzwi przesuwne, które znacznie ułatwiają wchodzenie do i wychodzenie z kabiny.

 

3. nowa kabina sennebogen maxcab www.ballast.pl

 


Więcej miejsca

Nowa wersja Maxcab jest o 70mm dłuższa – co jest odczuwalną różnicą. Większa kabina to nie tylko więcej przestrzeni przed operatorem, ale też więcej miejsca za jego fotelem - na elektryczną chłodziarkę oraz dokumenty i teczki. Amortyzowany fotel operatora – zaprezentowany podczas Baumy w 2016 roku – wyposażony w konsole i joysticki to idealne środowisko do wielogodzinnej pracy. Fotel ten można swobodnie dostosowywać do rozmiarów i wagi operatora – co przyczynia się do ogromnej wygody pracy.


Idealne pole widzenia i ergonomiczne wnętrze


Drzwi przesuwne to nadal sprawdzony sposób na wygodny i bezpieczny dostęp do kabiny. Co więcej w nowym modelu szerokość na jaką otwierają się drzwi została zwiększona. Przednia szyba została rozciągnięta w dół co zapewnia lepsze pole widzenia, zwłaszcza w przypadku ładowarek, a w połączeniu z bocznymi szybami zapewnia panoramiczny widok. Ponadto nowa mata podłogowa jest łatwiejsza w czyszczeniu.
Wszystkie elementy sterowania są zrozumiałe i intuicyjne. Z tyłu po prawej stronie od fotela kierowcy znajdują się gniazdka do ładowania urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Poza tym kabina wyposażona jest w dodatkowe schowki na różne narzędzia potrzebne do pracy.


Lepsza klimatyzacja – dobre rozwiązania, dopieszczone szczegóły


Ulepszona została także klimatyzacja – dzięki dziewięciu zewnętrznym dyszom obieg powietrza jest jeszcze lepszy. Sennebogen Maxcab dalej pozostaje wyjątkowe pod względem optymalnego rozprowadzania schłodzonego powietrza wewnątrz kabiny – nawet przy mocnym chłodzeniu powietrze podawane jest powoli poprzez liczne dysze wewnętrzne. Co więcej, szyba w drzwiach operatora jest otwierana, a mechanizm regulacji przedniej szyby został ulepszony – dzięki czemu środowisko pracy jest o wiele jeszcze milsze.

 

4. nowa kabina sennebogen maxcab www.ballast.pl


Nowy design – mniej hałasu


W proces modernizacji Maxcab od początku zaangażowani byli projektanci – toteż nowa kabina spełnia zarówno odpowiednie wymogi techniczne, jak i jest należycie funkcjonalna. Projektanci użyli także materiałów pochłaniających dźwięk dzięki czemu poziom hałasu w kabinie jest mniejszy. Firma Sennebogen położyła największy nacisk na stosowanie rozwiązań wysokiej jakości – o czym szybko przekona się każdy operator.


Uniwersalna kabina


Maxcab będzie montowana w ładowarkach i w żurawiach teleskopowych oraz gąsienicowych. Maxcab to wygodne i bezpieczne miejsce pracy dla każdego operatora – gdyż każdy może dostosować je do swoich potrzeb oraz warunków pracy. Mowa tu między innymi o szerokiej gamie elementów ochronnych, okienkach dachowych czy wycieraczkach.

 

Źródło: Sennebogen/ballast.pl

Zapisz się na newsletter