Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1. pierwszy grove gmk4100l 1 z lina syntetyczna u uzytkownikawww.ballast.pl

 

Niemiecka firma Auto-Klug nabyła nowy żurawy terenowy - Grove GMK4100L-1. Trafił on do oddziału w Bindlach, w południowowschodniej części Niemczech.Ten czteroosiowy żuraw z 100t udźwigiem i 60m ramieniem góruje nad innymi żurawiami tej klasy i doskonale sprawdza się w funkcji „taxi”. Utrzymując obciążenie na oś poniżej 12t – co jest wymogiem prawnym w wielu krajach – trafia na wiele rynków. Aby zmniejszyć masę własną żurawia zastosowano aluminiowe felgi – dzięki temu jego masa wynosi mniej niż 48t – kolejna wartość podyktowana wymogami prawa. Dzięki takiej charakterystyce Grove ma znacznie szersze możliwości zastosowania.

 

2. pierwszy grove gmk4100l 1 z lina syntetyczna u uzytkownikawww.ballast.pl


“Jesteśmy zadowoleni z zakupu tak uniwersalnego żurawia” – wyjaśnił Werner Glück, Managing Partner w Auto-Klug. „Udźwig 100t to naprawdę sporo jak na czteroosiową maszynę i do tego 60m ramię – żuraw ten umożliwia nam wykonywanie zleceń do których wcześniej musieliśmy używać znacznie większych maszyn. Przekonuje nas także koncepcja jednego silnika z mocno obniżonym poziomem zużycia paliwa - dzięki temu możemy spodziewać szybszego zwrotu z inwestycji.”

 

3. pierwszy grove gmk4100l 1 z lina syntetyczna u uzytkownikawww.ballast.pl


Auto-Klug to jedna z najnowocześniejszych firm dźwigowych w Niemczech, która przoduje pod względem wykorzystywanych maszyn i technologii. Nowy GMK4100L-1 to pierwszy w kraju model wyposażony w linę syntetyczną K-100. Wykonana z wysokiej jakości włókien syntetycznych jest o 80% lżejsza niż lina stalowa a dzięki swej budowie zapobiega rotacji ładunku i skręcaniu się liny w wyniku momentu obrotowego. Dzięki użyciu nowego materiału praca z liną oraz jej montaż są łatwiejsze, a jako, że nie wymaga ona smarowania ciężkim smarem jest przyjazna środowisku.

 

4. pierwszy grove gmk4100l 1 z lina syntetyczna u uzytkownikawww.ballast.pl


“Byliśmy mocno zaintrygowani liną syntetyczną K-100 i korzyściami jakie ze sobą niesie jej użytkowanie. Mniejsza waga, mniej wysiłku w związku z konserwacją a ponadto operatorowi łatwiej jest nawinąć linę czy zamontować hak. Użycie tej liny wyeliminuje niektóre problemy takie jak skręcanie i zwijanie się liny czy powstawanie uszkodzeń w związku z nawijaniem liny na szpulę. No i ostatecznie przyczyni się do zmniejszenia kosztów” – powiedział Werner Glück.

 

5. pierwszy grove gmk4100l 1 z lina syntetyczna u uzytkownikawww.ballast.pl


„Klug” to po polsku bystry lub mądry. I właśnie to Auto-Klug oferuje swoim klientom: mądre rozwiązania. Ponad 200 pracowników rozsianych w licznych oddziałach firmy w Północnej Bawarii, Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii świadczy usługi dźwigowe i transportowe. Ponad połowa floty liczącej 50 żurawi to maszyny od Grove.

 

Źródło: Manitowoc/ballast.pl

 

 

Zapisz się na newsletter