Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

5. liebherr ltc 1050 3.1 do montazu suwnic www.ballast.pl

 

 

Firma Ley z siedzibą w Gummersbach przy użyciu żurawia mobilnego Liebherr LTC 1050-3.1 zrealizowała trudne zadanie – montaż suwnicy w środku budynku zakładu produkcyjnego, innymi słowy w mocno ograniczonej przestrzeni.Z pozoru łatwe zadanie przeprowadzono wśród istniejących instalacji funkcjonującej fabryki.Montaż suwnicy w zakładzie firmy produkującej modele i formy w Biedenkopf, w Hesji, był nie lada wyzwaniem. Mało miejsca na wysunięcie podpór oraz mała wysokość wewnętrzna budynku – to główne wyzwania z którymi musiał zmierzyć się trójosiowiec od Liebherr. Jednakże dzięki systemowi VarioBase® zadanie zostało wykonane, gdyż umożliwia on wysunięcie podpór na różne długości - w tym przypadku podpora po przeciwnej stronie ładunku była wysunięta jedynie na 39%.

 

2. liebherr ltc 1050 3.1 do montazu suwnic www.ballast.pl


Duży udźwig w ciasnej przestrzeni


Suwnicę trzeba było zamontować na szynach pod sufitem budynku, czyli na wysokości około dziesięciu metrów. Praca w takich warunkach była możliwa jedynie dzięki bociankowi z 60-procentowym nachyleniem oraz specjalnej trawersie na haku. Operator żurawia musiał być bardzo ostrożny gdyż hak na końcu ramienia znajdował się pod samym sufitem.

 

4. liebherr ltc 1050 3.1 do montazu suwnic www.ballast.pl


Operator LTC 1050-3.1 musiał wykonywać bardzo precyzyjne ruchy oraz bardzo uważać podczas pozycjonowania suwnicy. Yves Chomsé – bo o nim mowa - podniósł kabinę o kilka metrów w górę, aby lepiej widzieć miejsce akcji. „To świetna opcja. Ta kabina jest rewelacyjna” – powiedział.

 

3. liebherr ltc 1050 3.1 do montazu suwnic www.ballast.pl

 

Rodzynek na rynku


Model LTC 1050-3.1 to jeden z najbardziej interesujących żurawi nie tylko w ofercie koncernu Liebherr, ale i w całej branży. To kompaktowa, zwrotna i bardzo ciekawie skonstruowana jednostka. Silnik umieszczony za ostatnią osią, wymiary pozwalające wjechać do niejednego garażu, wszystkie osie skrętne, chód „kraba”, unoszona kabina,– to lista jego najważniejszych cech. Dodajmy do tego zdalne sterowanie i możliwość skrócenia długości przez demontaż przedniego „bagażnika”, a uzyskamy pełny obraz tej maszyny. To idealny żuraw halowy – świetnie sprawdza się nie tylko w montażu suwnic, ale i innych maszyn i urządzeń fabrycznych znajdujących się pod dachem.

 

Źródło:Liebherr/ballast.pl

 

Zapisz się na newsletter