Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3.pierwsze zurawie liebherr lrt juz w akcji www.ballast.pl

 

Pod koniec listopada prosto z fabryki Liebherr w Ehingen do firmy Wasel GmbH Schwerlastlogistik trafiły dwa żurawie terenowe z nowej serii LRT – mianowicie LRT 1090-2.1 oraz LRT 1100-2.1. To pierwsze żurawie z tej serii we flocie Wasel. Firma planuje użyć ich do pracy w kopalniach odkrywkowych oraz przy większych przedsięwzięciach budowlanych.


Wasel zamówiło łącznie sześć nowych żurawi – pierwsze dwa już wzmocniły flotę firmy. Już od wielu lat Wasel do pracy w kopalniach odkrywkowych korzysta z Liebherr LTL 1160 – najpotężniejszego żurawia terenowego na świecie – oraz z mniejszych żurawi od różnych producentów. Model LTL powstał w 1997 roku tylko w jednym egzemplarzu, właśnie dla firmy Wasel i jakiś czas temu został przebudowany. „Wyjątkowo trudny teren w kopalni odkrywkowej sprawia, że konieczne jest użycie żurawi terenowych” – stwierdził Managing Director Matthias Wasel, po czym dodał: „Cieszymy się z możliwości zakupu żurawi od Liebherr ponieważ – w odróżnieniu od innych producentów – poziom obsługi klienta w Liebherr jest niesamowity, a dostęp do części zamiennych – błyskawiczny. Postawiliśmy na Liebherr także dlatego, że żurawie terenowe Liebherr są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu operator może szybko nauczyć się obsługi różnych maszyn. Ponadto bardzo korzystną okolicznością jest fakt, że w naszym warsztacie możemy wykonać znaczną większość prac konserwacyjnych i naprawczych we wszystkich żurawia Liebherr w naszej flocie.”

 

4.pierwsze zurawie liebherr lrt juz w akcji www.ballast.pl


“Bezpieczeństwo przede wszystkim”


W fazie projektowej żurawi z nowej serii Liebherr LRT postawiono największy nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowe modele są domyślnie wyposażone w system monitorowania podpór. Stan kół oraz podpór jest na bieżąco monitorowany i przekazywany do panelu sterowania żurawia. Monitorowany jest także stan mocowania balastu i stan mocowania oraz systemu regulacji kąta nachylenia „bocianka”.

 

2.pierwsze zurawie liebherr lrt juz w akcji www.ballast.pl


Podstawowym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo jest opracowany przez Liebherr system VarioBase® - na standardowym wyposażeniu w żurawiach LRT. VarioBase® umożliwia wysunięcie poszczególnych podpór żurawia na różne długości. Pracę żurawia monitoruje ogranicznik momentu obciążenia wbudowany w sterownik LICCON, który oblicza maksymalny możliwy udźwig w danej sytuacji. Chroni to przed wypadkami w wyniku błędu ludzkiego podczas montażu lub podnoszenia ładunku. VarioBase® umożliwia także większą elastyczność pracy. Dzięki większym możliwościom udźwigu nad podporami (czyli np. gdy ładunek znajduje się z boku) żuraw wyposażony w ten system może podnieść ładunki normalnie zarezerwowane dla żurawi o wyższej klasie udźwigu.


Wasel zatrudnia 435 osób i posiada 135 mobilnych żurawi Liebherr – w tym takie modele jak LR 1600/2, LG 1750 czy LR 1750/2. Firma skupia się na świadczeniu usług dźwigowych i transportowych. Jest także dilerem żurawi wieżowych Liebherr i sama posiada 400 żurawi wieżowych tego producenta.

 

Źródło: Liebherr/ballast.pl

Zapisz się na newsletter