Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1.cyclone rewolucyjny system od hiab www.ballast.pl

 

Firma Hiab - należąca do Cargotec – wypuściła na rynek nowy zbiornik oleju z rewolucyjną technologią Cyclone (pl. cyklon), która zmniejsza zużycie oleju, przez co przyczynia się do zmniejszenia rozmiarów zbiornika, wagi pojazdu oraz kosztów eksploatacyjnych.
Cyclone to opatentowana technologia, która umożliwia powstanie nowej generacji zbiorników oleju hydraulicznego. Jest to całkowita nowość w branży. System Cyclone jest odpowiedzialny za usuwanie (odprowadzanie?) powietrza z oleju hydraulicznego powracającego do zbiornika – pod względem wydajności znacznie przewyższa wszystkie inne systemy.

 

2.cyclone rewolucyjny system od hiab www.ballast.pl


Technologia ta zapewnia częstszą cyrkulację i filtrowanie oleju. W związku z tym umożliwia zmniejszenie pojemności zbiornika i ilości oleju. Ponadto delikatne nadciśnienie w elementach systemu zapobiega zjawisku kawitacji w pompie oleju, co przyczynia się do dłuższej żywotności pompy, oleju oraz całego systemu hydraulicznego.
“Nasz nowy zbiornik oleju z technologią Cyclone to przełomowe rozwiązanie” – wyjaśnił Markus Sjöqvist, Product Manager działu Loader Crane Accessories w Hiab. „Ponieważ system Cyclone usuwa powietrze nawet dziesięciokrotnie szybciej, możemy zamontować znacznie mniejszy zbiornik. Więc na przykład zamiast montować 250- czy 300-litrowy zbiornik – bo taką właśnie pojemność zbiornika najczęściej spotyka się na żurawiu ciężarowym (…) – możemy zamontować 100-litrowy zbiornik z systemem Cyclone. Zmniejszony rozmiar oraz waga przyczyniają się do mniejszego zużycia paliwa oraz emisji CO2 mniejszej o nawet 600kg rocznie. Ponadto zmniejszenie rozmiaru i wagi zbiornika umożliwia zwiększenie przestrzeni ładunkowej, co w połączeniu z niższym o 60% zużyciem oleju i dłuższą żywotnością hydrauliki przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.”
Nowy zbiornik oleju może być montowany bezpośrednio na żurawiu i jest objęty gwarancją żurawia. Zamontowanie zbiornika wyżej, na żurawiu, daje lepsze warunki pracy dla pompy a za to zamontowanie zbiornika na ciężarówce (na podwoziu) jest tańsze.

 

3.cyclone rewolucyjny system od hiab www.ballast.pl


“Zmniejszona waga, pojemność i koszty to więcej ładowności i większy zysk operacyjny. Technologia Cyclone jest kompatybilna z większością żurawi Hiab. Ponadto w dzisiejszych czasach żadna firma nie zignoruje korzyści dla środowiska jakie wynikają z zastosowania tego rozwiązania” – podsumował Sjöqvist. Zasadę działania Cyclone przedstawia animacja.

 

 

Źródło: Hiab/ballast.pl

 

 

Zapisz się na newsletter